W dniach 30 marca – 2 kwietnia 2014, w Hotelu Narvil, w Serocku odbyła sięV edycja Ogólnopolskiego Forum Operatorów Telekomunikacyjnych FORTEL. Konferencja ta należy do jednego z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce. Od pierwszej edycji, Forum gromadzi znaczną ilość zarówno operatorów telekomunikacyjnych, przedstawicieli środowiska nadawców telewizyjnych jak i dostawców najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Tegoroczny tytuł Konferencji brzmiał: „Jak sobie radzić w świecie cyfrowej konkurencji?”.

Tym bardziej cieszymy się, że podczas tak ważnego wydarzenia został zainaugurowany cykl szkoleń o nazwie „Universalna Akademia Mediakom”, którego partnerem i koordynatorem jest Solutions for Technology. Na Akademię składać się będą szkolenia adresowane do zarządów oraz pracowników małych i średnich operatorów kablowych zrzeszonych w Związku Pracodawców MEDIAKOM. Szkolenia będą realizowane przez Solutions for Technology w ramach Projektu „Zielony” Rozwój MMŚP branży ICT, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu II Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących, Działanie 2.1. Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki, Podziałanie 2.1.1 Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL).

Podczas uroczystej inauguracji miało miejsce wystąpienie członków spółki Solutions for Technology, Jacka Kłonicy oraz Krzysztofa Dziedzica, którzy przedstawili założenie projektu, omówili jego przebieg i cele oraz zaprezentowali jakże ważne dla całego projektu korzyści płynące z udziału w nim. Dodatkowo, gościem specjalnym spotkania był Pan Jacek Walkiewicz, inspirujący mówca, trener i mentor, będący Członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce, który od 10 lat specjalizuje się w szkoleniach z rozwoju umiejętności osobistych i zawodowych zarówno dla kadry menadżerskiej, jak i pozostałych pracowników. Pan Jacek Walkiewicz zaprezentował swój autorski, motywujący wykład, który był Inauguracją Universalnej Akademii Mediakom.

I TY ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!