Wraz z rozpoczęciem nowego roku 2014, wprowadziliśmy do naszego portfolio produktowego nowe rozwiązania szwedzkiej firmy Repeatit, dla operatorów korzystających z bezprzewodowych systemów dostępowych.

Prezentowane przez nas produkty, wychodzą naprzeciw Państwa oczekiwaniom i stale zmniejszającym się zasobom nielicencjonowanego pasma radiowego dla sieci bezprzewodowych pracujących w trybie punkt-wielopunkt.

Proponowane rozwiązanie ma na celu uwolnienie operatorów sieci bezprzewodowych od wszelkich niedogodności związanych z współdzieleniem pasma w zakresie 5,4 – 5,8GHz, przenosząc częstotliwość pracy systemu na pasma licencjonowane, dostępne dla operatorów ISP w zakresie częstotliwości 5,9 – 6,4GHz. Dzięki czemu operator na danym rejonie (po wcześniejszym wydzierżawieniu pasma częstotliwości w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej) zyskuje własne, niezakłócone interferencjami i sygnałami obcych sieci, pasmo częstotliwości dla transmisji  bezprzewodowej. Niezakłócone i chronione urzędowo własne miejsce w eterze, w dużej mierze zwalnia operatora
z dotychczasowych problemów powodowanych przez duże zagęszczenie sieci pracujących na częstotliwościach uwolnionych, a co za tym idzie, jakość i bezawaryjność świadczonych usług drogą bezprzewodową znacząco wzrośnie. Alternatywnie rozwiązanie to można zastosować do realizacji połączeń typu punkt-punkt do realizacji połączeń w szkielecie sieci.
Zachęcamy również do sprawdzenia dostępności pasma w Państwa regionie, poprzez wykorzystanie zestawienia umieszczonego na stronie UKE – http://www.uke.gov.pl/_rejestry/dostepnosc/dostepnosc61.htm.

Główne zalety rozwiązania:

  • Praca w  paśmie licencjonowanym 5,9 –6,4 GHz,
  • Niezakłócona, chroniona transmisja danych,
  • Sposób na rozwiązanie problemów w obszarach o dużym zagęszczeniu sieci.
Więcej informacji na temat systemu TUTAJ.